POŽÁRNÍ NÁDRŽE

Retenční nádrž plastová slouží jako zásobník vody tam, kde je nutno soustředit vodu pro požární zásah na jednom místě. Retenční nádrž je vhodná využít i tam, kde nestačí kapacita jiného vodního zdroje. Retenční nádrž slouží primárně jako zásobník vody nebo jiných kapalin.

Retenční nádrž je konstruovaná jako celoplastová vodotěsná nádrž. Objem (kubatura) retenčních nádrží je dle individuálních požadavků investora (do 10m3 do 200m3) nebo dle přiložených projektů. Retenční nádrže jsou vyráběny jako velkoobjemové a maloobjemové. Retenční nádrž je možno opatřit technologickými přepážkami a různým přívodním potrubím.

Retenční nádrž je možno zkonstruovat jako samonosné volně stojící nebo samonosné uložené pod úroveň terénu. Retenční nádrž je možno konstrukčně provést jako nádrž k obetonování, kdy je cena výrazně nižší než u požárních nádrží samonosných.

Výroba retenční nádrže a provedení záleží vždy na zvoleném typu nádrže a rozměrech, které jsou požadovány investorem (objednavatelem). Pro výrobu retenčních nádrží jsou využiti desky PP (při uložení do země) nebo desky PE, kdy je nádrž volně stojící (materiál odolává venkovním +/- teplotám). Při velkoobjemových nádrži se využívají stěnové prvky.

Při usazování retenčních nádrží je nutné dodržovat montážní návod výrobce.

OBRÁZKY PRODUKTŮ

Požární nádrže - obrázek 1 Požární nádrže - obrázek 2 Požární nádrže - obrázek 3

DOTAZY?

V případě jakéhokoli dotazu nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím našeho kontaktního formuláře či na číslech uvedených v kontaktech.