JÍMKY DVOUPLÁŠŤOVÉ

Dvouplášťová jímka je určena do míst, kde se vyskytuje spodní voda. Je vyrobena z polypropylenu o síle 5 mm – skládá se ze dvou plášťů. Mezi 1. a 2.pláštěm jímky jsou navařena žebra široká 0,1m a dlouhá po celé délce pláště (1,5m) ve kterých jsou dále vykrouženy otvory pro snazší průnik betonové směsi do jednotlivých komor. Zvrchu plastové dvouplášťové jímky jsou vykrouženy otvory pro betonáž.

víko jímky - žumpy je podepřeno KG vzpěrami, do kterých se také při betonáži vsype beton. Zároveň jsou na víku navařena žebra s otvory na uchycení jeřábem

sváry plastové jímky jsou extrudrované a 100% pevné a těsné (dokazuje Osvědčení o zkoušce vodotěsnosti dle ČSN750905, který se provádí po zhotovení nádrže). montáž a usazení plastové jímky - žumpy se provádí dle montážního spisu dodávaného k jímkám.

POUŽITÍ

Dvouplášťové jímky slouží k akumulování odpadní, užitkové nebo pitné vody. Nejčastěji se využívají u rodinných domů a rekreačních objektů a v lokalitách, kde chybí kanalizace. Dvouplášťové jímky jsou vyrobeny z integrálního svařovaného polypropylenu s UV faktorem.

Typ této jímky je určen do míst dopravního zatížení.

Jimka kruhová - Obrázek 1

Voda natéká do jímky gravitačně, kde se hromadí a po naplnění užitného objemu jímky se nechá odčerpat fekálním vozem, který obsah vyveze do nejbližší čov. Frekvence vyvážení je ovlivněna mnoha faktory (počet osob, zda je objekt trvale či přechodně obývaný, množství zdrojů odpadních vod (WC, sprcha, myčka, pračka atd.)

PROVEDENÍ NÁDRŽÍ

Jimka hranatá - Obrázek 2

Dvouplášťové jímky kruhové

Dvouplášťové jímky hranaté

DOTAZY?

V případě jakéhokoli dotazu nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím našeho kontaktního formuláře či na číslech uvedených v kontaktech.